Trójmiejski Marsz Równości

Trójmiejski Marsz Równości post thumbnail image

Kolejna edycja Trójmiejskiego Marszu Równości odbyła się wczoraj w Gdańsku. Odbyło się to po raz dwunasty, a hasło tegorocznego marszu brzmiało „Uznajmy tolerancję jako nasz obowiązek”.

Uczestnicy marszu, biorący w nim udział zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak i przybyli z całej Polski i zagranicy, pokazali, że to społeczność osób o różnych orientacjach seksualnych. Nie zabrakło też przedstawicieli organizacji LGBTQ+ i stowarzyszeń walczących o prawa obywatelskie i społeczniki pracujących na rzecz równości szans.

W swoich przemówieniach uczestnicy marszu podkreślali potrzebę wprowadzenia i uznania większej tolerancji i akceptacji społeczeństwa w stosunku do osób spoza heteronormatywnego paradygmatu seksualności. Zgromadzeni na starym mieście, skandowali hasła takie jak „Nie ma seksizmu bez homofobii”, „Prawda i Sprawiedliwość dla osób LGBTQ+” i „Sprzeciwiam się dyskryminacji”.

Marsz po przejściu głowackiego traktem zakończył się we wspomnianym Starym Mieście. Uczestnicy, wyrażając swoje poglądy, świętowali upodmiotowienie praw osób LGBT poprzez szerokich margines kulturowy akceptacji.

Trójmiejski Marsz Równości odbywa się już po raz trzynasty w Trójmieście, ciesząc się coraz większym uznaniem. W tym roku odbywa się on 24 sierpnia, jako część obchodów Światowego Dnia Praw Osób LGBT +. Marsz, organizowany przez Fundację Lambda oraz inne ogólnopolskie i lokalne organizacje, promuje sprawiedliwy i równy dostęp do praw i usług dla wszystkich – bez względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową.

Jak co roku Trójmiejski Marsz Równości polega na paradzie ulicami Gdańska, Gdyni i Sopotu. Uczestnicy marszu będą mieli okazję wziąć udział w demonstracjach, a także w wydarzeniach towarzyszących. Mogą one obejmować filmy i prelekcje dotyczące problematyki społeczeństwa równościowe oraz warsztaty i koncerty na żywo. Do tego będzie można znaleźć stoiska z informacjami nt. LGBT+ oraz wesprzeć lokalne organizacje charytatywne.

Trójmiejski Marsz Równości ma na celu podkreślenie istoty praw równościowych we wszystkich grupach społecznych w regionie, a także okazanie solidarności ludziom LGBT+. Dlatego też w tym roku bardzo gustowne sformułowanie #PrzybijPazur jest idealne do opisu tegorocznego hasła „Fundamentalnie differential”.

Aby walczyć o pełnię równości, zaprośmy przyjaciół, rodzinę oraz innych zwolenników sprawy LGBT+ do wspólnego biegania podczas Trójmiejskiego Marszu Równości!

Trójmiejski Marsz Równości to coroczna impreza mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na kwestie równości płci i dobroczynne działania dla LGBT. Wydarzenie odbywa się w Gdańsku, Gdyni i Sopocie od roku 2008.

W miniony weekend 19 sierpnia, po raz kolejny, odbyła się parada ulicami Trójmiasta. Uczestnicy przemaszerowali od Alei Grunwaldzkiej, przez Bohaterów Monte Cassino do Parku Reagana w Sopocie. W czasie marszu można było usłyszeć hasła walczące o sprawiedliwość i lepszy świat dla osób LGBT oraz przesłanie, że LGBT nie oznacza nic gorszego czy złego.

Na trasie parady można było zobaczyć mnóstwo wsparcia ze strony mieszkańców Trójmiasta, którzy wyrażali swoje poparcie światłami samochodowymi, pokrzykując hasła solidarnościowe. Przybyli również goście z całej Polski oraz turyści, którym nie but wahał się wyrazić swojej postawy wobec inspirowania tolerancji i równości.

Marsz Równości jest ważnym protestem mający systematycznie rosnąć dotleniać debatę na temat praw i obywatelskich godności osób LGBT w Polsce. Mieszkańcy Trójmiasta implementują szacunek i miłość bliźniego poprzez owalniania kultury akceptacji i otworzonego serca dla każdego bez wyjątku.

Related Post