Trójmiejski Marsz Równości – zaczynamy w Gdyni

Trójmiejski Marsz Równości – zaczynamy w Gdyni post thumbnail image

Trójmiejski Marsz Równości zbliża się coraz bliżej! W tym roku, jak co roku, pierwszy etap marszu odbędzie się we wrześniu w Gdyni.

Marsz Równości jest ważnym wydarzeniem w Trójmieście. Co roku, w innym mieście – Gdańsku, Gdyni i Sopocie – setki ludzi wychodzą na ulice, by wspólnie domagać się równości i walki ze wszelką formą dyskryminacji.

Tegoroczny marsz odbędzie się w piątek 28 września o godzinie 19.00 na pl. Grunwaldzkim. Już od godzin popołudniowych uczestnicy będą mogli aktywnie uczestniczyć w licznych akcjach służących integracji społecznej. Po zakończeniu tych działań na pl. Grunwaldzkim, marsz ruszy na Aleje Zwycięstwa by dotrzeć do Bulwaru Nadmorskiego i Gdyńskich Bulwarów, gdzie będzie miała miejsce część merytoryczna marszu.

Zapraszamy do Gdyni wszystkich, którzy chcą wesprzeć powszechny dostęp do sprawiedliwości i szanowania praw człowieka! Dajmy świadectwo wrażliwości i tolerancji – niech Marsz Równości będzie symbolem pozytywnej energii!

Wspaniałe wydarzenie, czyli Trójmiejski Marsz Równości corocznie świętujemy na Pomorzu. W tym roku uroczystości są jeszcze bardziej oczekiwane. Gdynia będzie miejscem, w którym 17 czerwca ruszyła wielka parada osób walczących o prawa i równość.

Główny marsz ruszy z Ratusza w Gdyni, gdzie od godziny 15:00 rozpocznie się czas prezentacji grup reprezentujących różne sojusze społeczności LGBT+. Poprzedzi to oficjalne otwarcie imprezy o 13:30 przy pl. Kaszubskim, gdzie zostanie zaprezentowany program tego wyjątkowego dnia. Po oficjalnych słowach przygody rozpoczną się o 15:00.

Mieszkańcy Gdyni zachęcamy do wzięcia udziału w Trójmiejskim Marszu Równości – to okazja do solidarity i podkreślenia naszych wartości. Piękna parada poprowadzi każdego miłośnika sprawiedliwości od placu Kaszubskiego do Świętego Ducha Center, aby w pełni wykorzystać ponad dwie godziny tańca, muzyki i aktywizmu społecznego. To piękny sposób na wspieranie postulatów ruchu LGBT+!

Trójmiejski Marsz Równości zbliża się wielkimi krokami! W tym roku impreza, która ma na celu promowanie równych praw i szacunku dla różnorodności, startuje w Gdyni. Dokładnie 10 sierpnia będzie miało miejsce główne wydarzenie – szczegółowy program marszu objęty jest tajemnicą, ale wiadomo że impreza poprzedzona będzie godzinnym marszem.

Organizatorzy obiecują mnóstwo atrakcji i ponad 80 barwnych grup tanecznych. Jesteś zaproszony i zachęcamy Cię, aby w tym roku wziąć udział w Trójmiejskim Marszu Równości. Ta impreza to doskonała okazja, aby po raz kolejny podkreślić swoje poparcie dla postulatów ruchu LGBTQ+ oraz uczcić różnorodność społeczną.

Dołącz do nas 10 sierpnia w Gdyni i nie pozwól aby krzyk nienawiści zatrzymał Cię na drodze do szeroko pojętych praw!

Tegoroczny trójmiejski Marsz Równości zaczyna się w Gdyni! W najbliższą sobotę 2 maja, społeczność LGBT+ kolejny raz spotka się, by uczcić wyjątkowość każdej osoby i walczyć o równe prawa dla wszystkich. Mimo pandemii, organizatorzy szykują atrakcyjne aktywności poza szlakiem marszu oraz mnóstwo niespodzianek dla uczestników.

Początek marszu jest wyznaczony na godzinę 12:00 dla sekcji Gdynia (plac Grunwaldzki). Po pochodzie przez enklavy środowisk LGBT+ w Gdyni (bulwar Nadmorski i ulice Bytowska i Świętojańska) marsz skieruje się do centrum miasta.

Temat tegorocznego marszu to „Walka o Równe Prawa”. Wszystkie osoby biorące udział w marszu będą miały okazję podkreślić swoje poglądy biorąc udział w dyskusjach na temat braku równości. Chcemy zwrócic uwagę na zablokowanai praw do małżeństw partnerskich oraz brak adekwatnych praw dla rodzin samotnych rodziców.

Organizatorzy stale pracują nad bezpieczeństwem – reginalny tranzyt jest gwarantowany przez specjalne autobusy oraz samochody reaguerawe. Postaramy się aby było możliwe dostanie się na plac Targ, gdzie czekać będzie ostatnia czesc podróży i wspólne zabawy. Bielizna także jest mile witana i obecna, jeśli tylko masz odpowiednio dużo odwagi!

Related Post