Trójmiejski Marsz Równości – trochę o LGBT

Trójmiejski Marsz Równości – trochę o LGBT post thumbnail image

Gdańsk jest domem największej Parady Równości w Polsce i czwartej co do wielkości w Europie. Środowisko LGBT postrzega Gdańsk jako miasto, które zawsze było otwarte, akceptujące i ciepłe dla wszystkich.

W maju 2018, w Międzynarodowy Dzień Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transpłciowych i Interpłciowych, w Gdyni i Sopocie odbyły się jednocześnie dwa marsze – jeden dla Gdańska i jeden dla Sopotu. Wyrażali solidarność z osobami LGBT z całej Polski.

Rajd na rzecz praw LGBT był jednym z największych wydarzeń w Polsce w 2016 roku. Ulicami Gdańska, Gdyni i Sopotu przez dwa dni przemaszerowało ulicami Gdańska, Gdyni i Sopotu, by wesprzeć ich sprawę.

h sprawę. Następnie kontynuował wędrówkę na południe do Gdyni, gdzie zakończył się kolejnym dużym zgromadzeniem.

Wielu zna obszar metropolitalny Gdynia-Sopot-Gdańsk. Jest to obszar metropolitalny, który jest mieszanką różnych kultur i grup etnicznych, które żyją blisko siebie z kilku powodów.

Niektóre z najbardziej godnych uwagi punktów dotyczących tego obszaru metropolitalnego to bliskość Niemiec, Polski i Rosji, co przyczynia się do jego kosmopolitycznej atmosfery. Ten obszar metropolitalny ma dużą populację LGBT.

W tym roku 2018, 20 kwietnia odbył się Trójmiejski Marsz Równości. Celem tego marszu było uczczenie 50. rocznicy dekryminalizacji w Polsce – która umożliwiła osobom LGBTQ uprawianie seksu z osobą bez ścigania lub karania za czyny homoseksualne pomiędzy zgadzającymi się dorosłymi.

Trójmiejski Marsz Równości (TJEM) to coroczne wydarzenie, które odbywa się od ponad 20 lat i przyciąga setki tysięcy uczestników z całej Polski, Europy i świata.

Pierwszy TJEM odbył się 1 lipca 1996 roku jako jednodniowy marsz upamiętniający 30 lat od pierwszego polskiego prawa legalizującego homoseksualizm. Została zorganizowana przez Together LGBT i wyruszyła z ratusza Warszawy do ratusza w Gdańsku iz powrotem Traktem Królewskim. Od początku swojego istnienia urosła do rangi 10-dniowej imprezy, której działania odbywają się na całej długości zarówno Trójmiasta – Gdyni na północy, jak i Sopotu na południu.

Trójmiejski Marsz Równości to coroczna impreza na rzecz praw osób LGBT, organizowana przez Centrum Młodzieży i Studentów LGBT w Gdyni.

Pod koniec 2016 roku marsz po raz pierwszy rozszerzył się o Sopot. Marsz odbył swój pierwszy wspólny marsz z okazji Dnia Równości LGBT.

Trójmiejski Marsz Równości został zainicjowany w 2014 roku przez studentów z Gdańska i Gdyni po tym, jak zauważyli brak głównego nurtu wsparcia dla społeczności LGBTQ w swoich miastach. Ten ruch oddolny rozrósł się do wydarzenia w trzech miastach, w którym co roku bierze udział ponad 1000 uczestników.

Marsz został zorganizowany przez lokalny oddział Kieleckiej Organizacji LGBT, która jest jedną z wielu organizacji wchodzących w skład ogólnopolskiej organizacji „Gdańskie Forum LGBT”.

Marsz w Gdyni przyciągnął także duże zainteresowanie organizacji międzynarodowych i grup międzywyznaniowych. Samo miasto nie miało w historii żadnych wielkich wydarzeń, które mogłyby być związane z prawami LGBT. W rzeczywistości nie było o nich żadnych informacji w żadnych dokumentach historycznych – w przeciwieństwie do innych polskich miast, takich jak Kraków i Poznań, ze swoimi słynnymi średniowiecznymi wydarzeniami.

Aby temu zaradzić, w Gdańsku utworzono muzeum LGBT, które rozszerzyło swoją historię, aby promować różnorodność i akceptację. Muzeum jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów w Polsce, rysuje dziesiątki, a nawet setki

Related Post