Trójmiejski Marsz Równości – słoneczna pogoda

Trójmiejski Marsz Równości – słoneczna pogoda post thumbnail image

Trójmiejski Marsz Równości odbył się w świetną, słoneczną pogodę – zaledwie 3 dni po liście pażdziernikowym. Organizatorzy byli zadowoleni z wysokiej frekwencji, która przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania.

Marsz odbył się na Queer Parade 2018 w Gdańsku, który okazał się ogromnym sukcesem dla ruchu LGBTQ+. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy plan, aby uczcić ten szczególny dzień, obejmujący głośne hasła społeczne i wyzwania stawione ruchowi LGBTQ+ oraz publicznym występom artystów.

Na samym początek przeszła burza oklasków podczas oficjalnego startu marszu, gdzie zebrani ludzie mieli okazje wziąć udział w powitaniu pięknego tęczen flagami z symboliką LGBT+. Następnie przeszedł sympatyczny pochód z bardzo energetycznymi i otwarci ludźmi, którzy brali aktywny udział w oddawaniu hołdu oraz Mocy Miasta.

Koncert był bardzo widowiskowy. Ulicami Targu Węglowo przeszedł barwny pochód w towarzystwie baterii perkusjonistów i ostrego basu gwożonego przez dźwiękowca na swoim vanie z LQBTQ+ logiem na masce. Sceneria miasta stała się naturalnym placem, na którym wspierano prawa obywatelskie i debatowano na temat potrzeb ruchu LGBT+ oraz jak ważnee jest szanowanie siebie nawzajem.

Nagrodzona transparencjami scena pełna była artystów działających na rzecz LGBT+, a zbogi aktorzy mogli aktywnie brać udział i bezpośrednio adresować swoje role do obecnej publiczności. Na sam koniec Trjmiejski Marsz Równości zakończył się misteriostym spaceriem do banku nad Motlawk ą, owacjami i goraco rewalizacji. Do zobaczenia za rok!

Trójmiejski Marsz Równości to jeden z najważniejszych gestów solidarności z osobami LGBT w Polsce. Wczoraj po raz trzeci odbył się w Gdańsku i udało się go przeprowadzić w słonecznej pogodzie. Organizatorzy marszu liczyli na przybycie ok. 4 000 osób, jednak po objawieniu się słońca na gdańskim Placu Wałowym pojawiły się tłumy. Przemarsz obejmował ulice Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz aleje Florianskiego i Świętojańską, gdzie zebrały się setki ludzi z całej Polski, aby okazać swoje poparcie dla równych praw dla społeczności LGBT.

To całkiem symboliczne, że marsz dobiegł końca w słonecznym dniu, bo widok tylu ludzi w jasnych i kolorowych ubraniach tworzył niesamowitą atmosferę. Atmosfera równości i solidarności była wyraźnie widoczna w oczach uczestników, którzy śpiewali i taplali się pięknem tego momentu.

Przed gdańskim Mechem Marszu odbyło się przemówienie nawołujące do tolerancji i akceptacji dla społeczności LGBT. Te sile czerwonego tłumu przekazano ważne przesłanie: aby mieszkańcy Trójmiasta traktowali każdego inaczej i doceniali każdy sposób bycia obywatela naszego miasta. Być może to jeszcze za wcześnie, ale być może Trójmiasto ma szanse na stanie się miejscem pełnym tolerancji i otwartości dla wszystkich.

Trójmiejski Marsz Równości to coroczna manifestacja uliczna, która była aplauzowana przez krytyków i obchodzona z radością przez region Gdańsk-Gdynia-Sopot. W dniu 22 września 2019 roku przeszliśmy ulicami Gdańska wraz z przywódcami społeczności LGBT+.

Wczorajszy marsz odbywał się w słonecznej pogodzie pod hasłem: „Prawa seksualne i reprodukcyjne – twoja rzeczywistość”. Przykładowo, ojciec Dariusz Karrenbauer powiedział: „Mam nadzieję, że wszystkie osoby na marszu będą szanowane i że te prawa seksualne i reprodukcyjne staną się rzeczywistością”.

Na trasie marszu odbywały się występy zespołów muzycznych oraz grafika propaganda mająca na celu zamanifestować sprawy najważniejsze dla osób LGBT+. Marsz był również świadectwem równości i akceptacji dla problemów dotykających ludzi z całego Trójmiasta. Wydarzenie rozpoczyna si Rejsy Marty, a także sarkastycznym przekazem na temat praw kobiet w Polsce.

Uczestniczyli w nim ludzie młodzi, stary, bogaci i biedni, czasami łączy się z innymi manifestacjami organizowanymi w całym kraju. Cieszymy się, że po raz kolejny przebyliśmy inspirowującą trasę w atmosferze wspólnoty, tolerancji i solidarności oraz widokom patrzenia jak nasza wiara we wszelkie formy tolerancji jest doprowadzana do realizacji.

Related Post