Trójmiejski Marsz Równości – co musisz wiedzieć?

Trójmiejski Marsz Równości – co musisz wiedzieć? post thumbnail image

Trzymański marsz równości odbędzie się w Gdańsku po raz dziewiąty! Będzie to kolejny rocznik we wspaniałych Marszach Równości jakie są organizowane od dawna. Jeżeli jesteś mieszkańcem Trójmiasta, to z pewnością chcesz dowiedzieć się więcej na temat tegorocznego wydarzenia.

Trójmiejski Marsz Równości jest przede wszystkim okazją do celebrowania różnorodności, a także sprzyjającym momentem aby skłonić ludzi do refleksji na temat tolerancji i miłości. Tego wydarzenia biorą udział ludzie różnych przekonań, poglądów i orientacji seksualnych, a także zwolennicy i aktywiści z zaangażowanymi programami na rzecz społeczeństwa.

W tym roku Marsz Równości obejmie trasę od Filharmonii Bałtyckiej do Łazienek Miejskich oraz obejmuje falanster „Strefa Równości” gdzie będą mieli miejsce mowy, prezentacje i warsztaty. Przygotuj się na dostarczenie odrobin radości, energi i swobody!

Trójmiejska Parada równości to jeden z najważniejszych wydarzeń LGBTQ w Polsce. Co roku mieszkańcy Trójmiasta oraz całej Polski przyjeżdżają do Gdańska, Gdyni lub Sopotu, aby wziąć udział w parady i wyrazić swoje poparcie dla idei równości społecznej.

Marsz Równości odbywa się corocznie, ostatnio 11 czerwca, na deptaku w Trójmieście. W tym roku centrum demonstracji był Gdańsk – mieszkańcy zgromadzili się przed Urzędem Miejskim, aby wyrazić sprzeciw wobec dyskryminacji ze względu na orientację seksualną oraz walkę o prawa gejów i lesbijek.

Uczestnicy marszu skandowali hasła związane z równym traktowaniem. Omijali się przy tym szerokim łukiem flagi narodowe – co ma symbolizować ich separatyzm i walkę o swoje prawa. Wyrażenie tego uczucia było możliwe dzięki temu, że uczestników bardzo aktywnie dopingowali przechodnie, którzy reagowali na pochody z entuzjazmem.

Da się zauważyć, że teraz Polacy czują się bardziej swobodnie w debatach dotyczących tematów LGBT i szerszej ochrony praw człowieka. Podczas Marszu Równości ludzie bez obaw demonstrowali swoje przywiązanie do tolerancji i równości. W centralnym punkcie marszu miał miejsce koncert i debata jak porozmawiać o homofobii i jak można jej zapobiegać.

Trójmiejski Marsz Równości podtrzymywał tradycje corocznej parady walcznej o sprawiedliwość społeczną w Polsce. Ci którzy mają nadzieje na lepsze jutro musza dbać o to, aby Trójmiejska Parada Rowności była każdego roku celebrate śmiałe postawy propagujace tolerancje wobec osób LGBT+.

Tegoroczny Trójmiejski Marsz Równości odbędzie się w Gdańsku w dniu 18 sierpnia 2019 roku. Na ten wyjątkowy dzień trójmiejskie społeczności zapraszają wszystkie osoby, które szanują różnorodność i są za jej akceptacją.

Trójmiejski Marsz Równości jest częścią szerszej inicjatywy środowisk LGBT, podejmowanej we wszystkich miastach Polski obchodzących Festiwal Równości Rzeszów i Tarnów. Celem Marszu jest pokazanie, że ludzie różnego pochodzenia i orientacji seksualnej powinny mieć takie same prawa i egalitarne powitanie przez społeczeństwo. To też okazja do budowania więzi między ludźmi różnego pochodzenia i orientacji.

Organizatorzy planują, że trasa marszu poprowadzi ulicami Gdańska, skupiając się wokół ul. Grunwaldzkiej. Podczas marszu możesz spotkać siłowe postaci odgrywając role strażników miejscych oraz happeningi, których celem jest uwrażliwienie ludzi na problemy dotyczące ludzi LGBT+ oraz ich ruchu. Zostaniesz również wysłuchany przez utwory muzyczne w wykonaniu jednego z trudzacych się polskich artystow.

Organizatorzy Marszu zachęcają do noszenia odważnych kolorowych strojów oraz elementów nawiązujacych do flagi LGBT+ (takich jak czerwono-czarna-turkusowa k flowers). W tegorocznym Marszu mogą takze uczestniczyc osoby o ograniczone mozlwioaci ruahicze – co symbolizuje Solidarity float – float, ktory ebedzie opiety podczas parady.

Related Post