Trójmiejski Marsz Równości

Wystawa „Równi w Europie – Tak, chcemy!”

Wydarzenia w Zatoce Sztuki z udziałem Anny Grodzkiej otwierają Trójmiejskie Dni Równości!

Debata „Związki partnerskie – TAK, odważmy się!” oraz wernisaż wystawy „Równi w Europie – Tak, chcemy!” autorstwa Anny Smarzyńskiej już 21 maja o godz. 18:00 w Zatoce Sztuki w Sopocie.

Wernisaż wystawy „Równi w Europie – Tak, chcemy!”, która gościła w Sejmie RP, poprzedzi debata na temat związków partnerskich z udziałem Anny Grodzkiej (Posłanka na Sejm RP, Partia Zieloni), Aleksandra Lewandowskiego (SLD, Rainbow Rose) oraz Radomira Szumełdy (PO). Goście przedstawią plany i możliwości prawnych regulacji na rzecz związków partnerskich, ochrony tęczowych rodzin oraz zabezpieczeń dla nich.

Wystawa „Równi w Europie – Tak, chcemy!” składa się z czarno-białych oraz kolorowych fotografii. Fotografie czarno-białe przedstawiającą polskie pary osób tej samej płci, które chcą zawrzeć związek partnerski w Polsce. Kontrastem do czarno-białych zdjęć są kolorowe fotografie ślubne, udostępnione przez europejskie pary gejów i lesbijek, które dzięki odpowiedniemu prawu zawarły związek w swoich krajach.
Wystawa ma unaocznić fakty: osoby żyjące w związkach jednopłciowych borykają się z mnóstwem problemów, których – wbrew powszechnej opinii – nie da się rozwiązać u notariusza.

Wystawa była prezentowana w Sejmie, gdzie patronatem objęła ją wicemarszałkini Wanda Nowicka.
Pomysłodawczynią i autorką zdjęć jest wrocławska fotografka, Anna Smarzyńska.
Zdjęcia wystawy w Sejmie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.600632023314847.1073741830.229797220398331&type=3]

Serdecznie zapraszamy!

Za udostępnienie wystawy organizatorzy składają serdeczne podziękowania jej autorce, Annie Smarzyńskiej oraz Kampanii Przeciw Homofobii.

Partnerzy: Zatoka Sztuki, Kampania Przeciw Homofobii.